Poyraz Köyü Forumu

Poyraz Köyü Web Sitesi Poyraz.org Forumu
Sistem saati: Pts Arl 18, 2017 6:29 pm

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 9 ileti ] 
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Köyden Haberler ve Duyurular
İletiTarih: Çar May 02, 2007 12:10 am 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

3. Arap Dede Kültür Festivali 13 Mayıs 2007 Pazar Günü Yapıldı

“ARAP DEDE KÜLTÜR FESTİVALİNE” YOĞUN İLGİ

Hazırlayan: Mehmet Özcan, (Poyraz.org web sitesi editörü)

Dibek Dağı Köyleri 3. Kırsal Kalkınma ve Kültür Etkinlikleri yeni adıyla “Arap Dede Kültür Festivali” 13 Mayıs 2007 Pazar günü yapıldı.

Salihli, Manisa, İzmir, İstanbul ve diğer illerden misafirler ile çevre köylerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Arap Dedesi Kültür Festivaline katılım artarak devam etti.

Geleneksel hale gelen festivale bu yıl 17 çevre köy ve Salihli'den bir çok kurum ve kuruluşların yöneticileri ve temsilcileri katıldı. Salihli Kaymakamı Mesut Yıldırım, 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veli Öztürk, Manisa Celal Bayar Üniversitesinden Yrd. Doç Dr. Nurettin Gülmez ve Öğretim Görevlisi Şaban Çetin, Salihli Müftüsü Karabey Özdemir, Salihli İlçe Milli Eğitim Md. Vedat Karabıyık, Salihli Merkez Vaizi Dr. Rifat Uslu, Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özcan, Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Yurttaş, Başhekim Yrd. Dr. Sabri Boyacı, Salihli Eşrafından Lütfi Şen, İşadamı Hüsnü Tuğrul, Poyrazdamları Belediye Başkanı İbrahim Çelikkaya Salihli Kültür Merkezi Müdürü Mehmet Bilgi, Poyrazlılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yaşar Koç ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri de katılanlar arasındaydı.

Arap Dede kültür Festivali saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Poyrazlılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yaşar Koç açış konuşmasında “Arap Dede Kültür Festivali”nin büyük ve güzel hale getirilmesi için daha çok çalışacaklarını söyledi. Başkan Koç Poyrazlılar derneğinin yeni kurulmasına rağmen Kültür festivali başta olmak üzere bir çok faaliyete imza atacağını belirtti.

Köyümüzün web sitesinin yapımı ve sponsorluğunu Tuğrul Tarım ve Petrol Ürünleri Şirket Sahibi Hüsnü Tuğrul ile birlikte üstlenen Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özcan’da Web sitesini anlattı. 9 Eylül Ünv. İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veli Öztürk Türk- İslam kültürü üzerine bir konuşma yaptı. Salihli Kaymakamı Mesut Yıldırım’da Festivalin kültürümüzün anlatılması adına güzel bir örnek olduğunu söyledi.

Arap Dede Kültür Festivalinde Kütahya tasavvuf korosu da güzel bir konser verdi. Merhum Hafız Emin Tuğrul ve şehitlerimizin anısına Mevlid-i Şerif Okundu. Salihli Müftüsü Karabey Özdemir’in güzel duasıyla devam eden Festival davetlilere geleneksel Poyraz hayır yemeği ikram edilmesiyle sona erdi.

En son mco tarafından, Cmt Haz 23, 2007 12:22 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: Pts May 14, 2007 1:49 pm 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

arap dede şenlikleri çoşkuyla kutlandı...

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: Cum May 18, 2007 12:46 pm 
Üye
Üye
Kullanıcı avatarı

3.Arap Dede kültür festivalini hepbirlikte coşkuyla kutladık..seneye daha gelişmiş bir organizasyon olur inşallah..
saygılarımla..

mutlu sanmalı seni insanlar
dostuma benden tavsiye
Hayatının rolünü oynayasın
Ve öyle bir an gelmeli
Rolüne sen de inanasın...

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: şenlikler
İletiTarih: Pzr May 20, 2007 1:02 pm 
Üye
Üye