Poyraz Köyü Forumu

Poyraz Köyü Web Sitesi Poyraz.org Forumu
Sistem saati: Cmt Oca 20, 2018 7:12 pm

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Arapdede Hayırının 7.si (2011) yapıldı
İletiTarih: Sal May 17, 2011 11:32 am 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

7. Arapdede hayırı Poyraz Köyünün Arapdede mevkiinde yapıldı. Geleneksel hale gelen, gurbetteki Poyraz'lıların heyecanla bekledikleri Arapdede hayırı 8 mayıs 2011 pazar günü yapıldı. Her yıl olduğu gibi yine heyecan, coşku, hasret giderme, güzel yemekler ve dualar vardı.

Her yıl olduğu gibi yine değerli konuklar vardı. Salihli Kaymakamımız sayın Mesut Yıldırım, Salihli Müftüsü değerli hocamız Nurullah Sağdıç, Salihli Vaizi Rıfat Uslu hocamız da Arapdede hayırına katılarak şeref verdiler. Salihli'den Ak Parti Milletvekili adayı Dr. Muzaffer Yurttaş, yine Salihli Ak Parti İlçe başkanı köylümüz Tuğrul Tarım A.Ş.nin sahibi Hüsnü Tuğrul, Poyrazdamları Belediye Başkanı İbrahim Çelikkaya ve Taytan Belediye Başkanı Ali Gürsoy da hayıra katılanlar arasındaydı. İbrahim Erkan, Hafız Mehmet Çakar, Köyümüzün Hocası Mehmet Özcan ve Muzaffer Hocada Okudukları Kur'an-ı Kerim aşirleri, mevlid bahirleri ve ilahilerle programa renk katıp kulaklarımızın pasını sildiler. Salihli müftümüzün vaaz ve nasihatı, Salihli vaizinin güzel duasıyla program sona erdi.
Resim

Yemekler yine harikaydı. Köyümüzün meşhur yemekleri Keşkek, etli nohut ve fıstıklı helva her zamanki tadında idi. Bu yılki menüde yer alan Kuru fasülye de diğer yemeklerle yarışır lezzette idi.

Organizasyonun her geçen yıl daha az hata ile daha da güzelleştiği hayırda hizmet edenler daha tertipli ve düzenlilikleriyle dikkati çekti. Her zamanki gibi köyümüzün hocası Mehmet Özcan hoca organizasyonda sıkıntı yaşanmasın diye ses düzeni dahil her konuda gösterdiği fedakarlık gözden kaçmıyordu.

Ben İstanbul'da yaşıyorum. Şartlarımı zorlayıp Arapdede hayırına öyle geldim. Geldiğime değdi dedim. Yine bildik satırlar diyeceksiniz belki ama, yazmadan geçemeyeceğim: Yine hasretler giderildi. Yüzler güldü, dualar edildi, sıla-i rahim yapıldı. Mazereti olanlara sözümüz yok. Burada sözüm gelemeyenlere: Sadece çeşitli bahanelerle gelemeyenler için üzüldüm.

Gelecek yıl daha güzelliklerle dolu Arapdede Hayırlarında buluşmak üzere...

Mehmet Özcan
www.poyraz.org kurucusu

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz