Poyraz Köyü Forumu

Poyraz Köyü Web Sitesi Poyraz.org Forumu
Sistem saati: Pzr Haz 24, 2018 5:27 am

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 11 ileti ] 
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Poyrazlıları tanıyalım - Mehmet Özcan (Köyün İmam - Hatibi)
İletiTarih: Çar May 16, 2007 4:07 am 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Resim

Mehmet Özcan (Köyün İmam - Hatibi)

1967’de Salihli’de doğdu. İlkokulu Salihli’de okudu. 1986’da Salihli İmam-Hatip lisesini bitirdi.

1987’de Artvin Borçka ilçesinde İmam-Hatiplik görevine başladı. 1992 yılında Poyraz Köyü İmam-Hatipliğine atandı.

2000 yılında Sosyal Bilimlerden mezun oldu. Mehmet Hoca halen İlahiyat ön lisans 2. sınıf öğrencisidir.

Mehmet Hoca İsviçre çakısı gibi on parmağında on marifet Hızır gibi köylümüzün her türlü işine koşmaktadır. Kendisi mesleğindeki mükemmellikten öte insani ilişkiler olarak son derece sosyal girişken örnek bir din görevlisidir.

Köyümüzde önceden atıl olan Kur’an Kursunda aktif olarak çalışarak yazları çocuklara Kur’an öğretmektedir. Ama bu asla yurdumuzun her yerindeki sıradan Kur’an Kursları gibi değildir. 15 yıldır küçük çocuklar ondan Kur’an öğrendiler. Hem de bir çok defa Kur’an Kursları arasında başarılı dereceler alarak. Köyün 60-70 yaşındaki ihtiyarlarına Kur’an öğretmesi takdire değer bir gayretidir.

Mehmet Hoca hem kendisiyle hem toplumun her türlü kesimiyle barışık örnek kişiliğe sahip bir imamdır. Mehmet hoca hem yaşlılar hem de gençlerle iyi diyalog kuran seçkin bir din görevlisidir.

Hocamız elektrik-elektronik bilgisiyle arızalanan eşya ve aletleri tamir eder. Yaşlıların ilaçlarını alıp, emekli maaşlarını Salihli’den çekip ellerine teslim eder. Her türlü derde deva ilaç gibi bir insandır.

Camiimiz, Kur’an kursu, Şadırvan onun gayretleri ile adeta imardan geçerek yepyeni hale geldi. Özellikle caminin halısından çinisine, ısıtıcısından klimasına, güneş enerjisiyle ısınan sularından boya ve tezhibine modern bir ibadethaneye dönüştü.

Mehmet Özcan Hoca Evli ve bir kız babasıdır.

En son mco tarafından, Per Ağu 30, 2007 3:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: teşekkür
İletiTarih: Per May 17, 2007 5:23 pm 
Yeni Üye
Yeni Üye

Ben Mehmet hocamızdan ilk okul yıllarım boyunca her yaz Kuran kursu aldım.Okul tatil olduğunda hemen köye kursa giderdim.kendisi o yıllarda köyümüze yeni tayin olmuştu, dinimizin inceliklerini ve kitabımız Kur'an-ı Kerim'i kendisinden öğrendim.Kuran okumaya başladığımda kendisi bana bir ilmihal hediye etmişti 14 senedir o ilmihal kitaplığımdan hiç eksik olmadı ve çevremdeki biçok kişiyede kaynaklık etti kendisine bir kez daha buradan emekleri için teşekkür ediyorum.Kendisi köyümüz için büyük bir şanstır.saygılarımla.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Bizden birisi:)
İletiTarih: Cum May 18, 2007 8:15 am 
Üye
Üye

Mehmet Hoca uzunca zamandan beri köyümüzda görev yapan köylümüzün de sevdiği hocalarımızda birisidir.Her konu da köylümüze örnektir.Onu her yerde görmek mümkündür.bir bakarız bir hayır işinde,bir bakarız düğünde ,bir bakarız gençlerle futbol oynarken... :)Köyümüze gösterdiği ilgi ve alaka için,emekleri için teşekkür ederiz.Allah razı olsun..Saygılar hocam :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: teşekkür
İletiTarih: Cum May 18, 2007 7:46 pm 
Yeni Üye
Yeni Üye

Mehmet hocamın benimde üstümde emeği çoktur, bende onun eski öğrencilerinden biriyim.. Köyümüzde onun bilgilerinden nasibini almayan insan yoktur sanırım. O, hakikaten gençlerle genç, yaşlılarla yaşlı, çocuklarla çocuk olabilen, yüce gönüllü bir insan. Buradan itiraf ediyorum, mehmet hocamız biz öğrencileriyle birlikte o yıllarda yakan top oynardı:) kuzenim Hatice'nin de dediği gibi, o köyümüz için büyük bir şans.. köyümüze sunduğu tüm güzellikler için ve biz öğrencilerinin üzerimizdeki emekleri için ona sonsuz teşekkürler ediyorum. hakkınızı helal edin hocam.. SAYGILARIMLA,

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: Cmt May 19, 2007 1:37 pm 
Üye
Üye
Kullanıcı avatarı

saygıdeğer Mehmet Hocam dan ilkokul yaz tatilleri boyunca bende birçok bilgi edinmişimdir..bizlere verdiğiniz sonsuz emek için çok teşekkürler..Allah sizden razı olsun!
.. ve yine köyümüzde görev yapan Kur'an Kursu Hocamız Nesrin Alabey'e de sonsuz teşekkürler ''hocam size minnettarım''...

mutlu sanmalı seni insanlar
dostuma benden tavsiye
Hayatının rolünü oynayasın
Ve öyle bir an gelmeli
Rolüne sen de inanasın...

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: Pzr May 20, 2007 12:14 am 
Yeni Üye
Yeni Üye

Mehmet hocamla ilgili yazılan güzel şeylerin eksiği var fazlası yok .
Gerçekten hocamız içimizden biri, köyümüz için önemli bi değer,hepimizin üzerinde büyük emeği var.
bunlari yazarken bile, mehmet hocamla iskembe üstü, çarşı içi çay-kahve muhabbetlerini anımsayıp özlüyor insan.

Umarim en kisa zamanda kutsal topraklara dönerde, kadığımız yerden devam ederiz sayın hocam :)

Selamlar, saygılar efendim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: Pzr May 20, 2007 1:06 pm 
Üye
Üye
Kullanıcı avatarı

Şu an kutsal kitabımı okuyabiliyorsam onun vesilesiyledir Allah ondan razı olsun.. :roll:

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: hocam gerçekten mükemmel birisi
İletiTarih: Sal Haz 12, 2007 12:10 pm 
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

hocam sizi bizzat tanıyorum ve hakkınızdaki yapıcı yorumların tamamına katılıyorum.siz dinimizi gençlere öğretme haricinde halkın aydınlanmasında da büyük emeği olan birisiniz.bitmez tükenmez bir eneji kaynağınız var ve etrafa hep ışık saçıyorsunuz.
birgün poyraz köy kahvesinde taraftarı olduğum takımın maçını seyrettik ve de MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün tuttuğu takım olan beşiktaşın koyu bir taraftarı olduğunuzu öğrendim.poyrazdamlarındaki komşum muammer hocamda çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir kişi tek ayrı yönümüz takımlar farklı .saygılarımla sayın hocam

SERDAR KEMER.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: ÇOK GÜZEL BİR İNSAN HOCAMIZ
İletiTarih: Sal Haz 26, 2007 2:05 pm 
Yeni Üye
Yeni Üye

BU ZAMANA KADAR İNSANLARLA ANLAŞAMADIĞINI ,CİDDİ ANLAMDA KIRDIĞINI HİÇ GÖRMEDİM HOCAMIZIN.BİZLERE KURAN BİLGİLERİNİ ÖĞRETİRKENDE ÇOK SABIRLI.DİSİPLİNLİ DAVRANIRDI BU HUYUNU ÇOK SEVERİM.KURAN OKUMAMIZ GEREKTİĞİNDE O İŞİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPTIRAN,TENEFÜS VAKTİ GELDİĞİNDE DE HADİ ÇOCUKLARIM KUDURUN BAKALIM DİYEN BİR HOCA.GERÇEKTEN KÖYÜMÜZÜN EN BÜYÜK ŞANSI O.ALLAHIM HOCAMIZA UZUN ÖMÜRLER VERSİN Kİ;DAHA NİCE İNSANLARA İYİ ŞEYLERİ ÖĞRETSİN,İNSANLAR ONUN GÜZEL AHLAKINI GÖREBİLSİN.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: allah razı olsu
İletiTarih: Çar Haz 27, 2007 6:33 pm 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

allah mehmet hocamdan razı olsun şuan kuran ı kerimi okuyabıliyorsam onun sayesınde.

Tarih: 27 Hzr 2007 11:41 am Mesaj konusu:

cadiyasmin

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: Per Mar 13, 2008 10:40 am 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

evet memet hocamla çocukluk yıllarından tanırım çok sevdiğim bir abimdir kendisiyle halen görüşürüz memet hocaya selamlar.....

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 11 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz